Merak Ettikleriniz

Engelli Bireyler Eğitim Destek Programları

Engelli Bireyler Eğitim Destek Programları

Engelli bireyler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan, çok çeşitli eğitim destek programları bulunmaktadır. Her engel çeşidi için farklı eğitim destek programı bulunmakta olup her birinin içeriği ise kedine özgüdür.

Devamını Oku 
Otizm Nedir?

Otizm Nedir?

Otizm, sıfır üç yaş arası ortaya çıkan ve ömür boyu devam eden davranış ve gelişim bozukluğu durumudur. Fransızca bir kelime olan ‘autisme’ kelimesinden türemiştir. Otizmin nedenleri genel olarak bilinmemekle birlikle uzmanlar genetik olduğu kanısındalar.

Devamını Oku 
Bedensel Engel Türleri

Bedensel Engel Türleri

Spina Bifida, Serebral Palsi (CP), Down Sendromu, Muskuler Distrofiler.

Rehabilitasyon Merkezimizde, bedensel engele sahip bireylere, özrün derecesine ve bireyin ihtiyaçlarına yönelik olarak  fizyoterapi programları uygulanmaktadır.

Devamını Oku 
Down Sendromu

Down Sendromu

Normal insanlarda kromozom sayısı 46 iken down sendromlu bireylerde 47'dir. Bu fazla kromozom G grubundan 21 numaralı kromozoma eklendiği için Down Sendromu  Trisomy 21  olarak da adlandırılmaktadır. 21 numaralı kromozom 2 adet olması gerekirken 3 adettir.

Devamını Oku 
Serebral Palsi

Serebral Palsi

Serebral Palsi doğum öncesi, doğum sırasında yada doğum sonrası herhangi bir nedenle beynin hasar görmesi sonucu oluşan motor bozukluktur. Beyinde oluşan hasara ve vücudun etkilenen kısımlarına göre sınıflandırılmaktadır.

Devamını Oku 


Karacurun Mah. İzollu Bozanbey Cad. No:203/C Hilvan/Şanlıurfa


0414 681 35 04


c.sutpak6363@gmail.com


Pazartesi'den Cumartesi'ye 09:00 - 16:45